+1 224 315 9475

icon

Українська

  • icon

    Русский

  • icon

    English

  • icon

    Русский

  • icon

    English

+1 224 315 9475

icon

Українська

  • icon

    Русский

  • icon

    English

  • icon

    Русский

  • icon

    English

Допомога людям із симптомами постковіду

Понад рік науковці всього світу намагаються повністю дослідити всі симптоми та прояви Covid-19. Проте лише порівняно нещодавно вдалося виявити, що хвороба є небезпечною не лише під час перебування інфекції в організмі, а й після одужання.

У той час, як ми радіємо негативному тесту на коронавірус, наш організм і далі страждає: не лише від фізичних, а й від психічних розладів — «постковідного синдрому». Це різка зміна психічного стану пацієнта з настанням хвороби, що триває й певний період після одужання. Безумовно, постковідний синдром впливає на всі сфери діяльності людини, провокуючи безпричинну тривожність, а внаслідок цього зменшується продуктивність.
Членкиня Української спілки психотерапевтів Наталія Чернявська в розмові з «Ратушею» прокоментувала вплив постковідного синдрому та виділила його основні симптоми, серед яких: швидка втома, біль голови, задишка, розсіяна увага, панічні атаки, проблеми з пам'яттю, дозорієнтація в просторі, пригніченість та інші когнітивні порушення.

Illustration

«Людям із симптомами постковіду однозначно потрібна допомога»


«Якщо порушення не сильні, то цілком можна впоратися самому. Робити фізичні вправи для легень, які показує лікар. Також є різні техніки для самостійної роботи з нав'язливими думками. Якщо прояви надмірні та заважають людині робити побутові речі, працювати і т.д., тоді краще звернутися до фахівця: до терапевта, якщо це соматичні прояви, а якщо це психічна сфера — то до психіатра (він подивиться, чи потрібні ліки для зниження надмірної тривожності, чи достатньо спілкування з психотерапевтом чи психологом й можна обійтись без медикаментів). Потрібно шукати якийсь мотиваційний ресурс для себе: те, що приносить позитивні емоції та наснагу.

Для зниження надмірної тривожності, для її стабілізації можна використовувати техніку «тут і тепер». Потрібно зосередитись на таких речах: що я бачу; що я чую; що я відчуваю шкірою; які запахи відчуваю; що відчуваю в тілі. Людина з зовнішнього страху вертається в себе, тобто переводить фокус уваги зі зовнішнього світу на себе — вона стає головною фігурою», — радить Наталія Чернявська.

Illustration

Сьогодні у психотерапевтичній практиці побільшало клієнтів із симптомами постковіду. Для тих, хто перехворів на Covid-19, рекомендовано поволі повертатися до свого звичного ритму життя. Варто дозволити і дати собі час на фізичне та моральне відновлення.
«Не знаю, наскільки можна називати це «психологічною реабілітацією», але людям з симптомами постковіду однозначно потрібна допомога, якщо вони заважають їй жити», — зазначає психологиня
25 ЛИСТОПАДА 2021 РОКУ

Оригінал статті: Ратуша
Автор тексту: Ірина Давосир
Зображення: Domo

/ Зв'яжіться зі мною /

зробимо перший крок разом

Пишіть, телефонуйте або залишайте запит і я зв'яжусь з вами.

Телефонуйте

+48 725 55 86 09+380 97 754 84 98

Пишіть

moc.liamg%40evreser.aksvainrehcmoc.liamg%40oknevzu.aylatan

Приходьте

Краків, Michała Bałuckiego