Співзалежні люди в глибині душі вважають себе не достатньо хорошими, переживають почуття провини коли дозволяють собі розваги, відпочинок або витрачають на себе кошти.
За бажанням та прагненням допомогти іншим, стоїть їхня низька самооцінка, вони не вірять, що можуть бути коханими, потрібними, бажаними, тому намагаються заслужити любов, увагу і стати в сім'ї незамінним.
Як наслідок, виникає потреба у компульсивному бажанні контролювати життя інших. Матері/чоловіки, сестри/брати, дружини/чоловіки хворих із залежністю - це контролюючі близькі.
Вони вірять в те що повинні та можуть контролювати все, що відбувається навколо. Вони впенені, що найкраще знають як мають поводитися члени сім'ї та як мають розвиватися події. Нажаль, відбувається так, що через надмірну тривожність та компульсивний контроль співзалежні не дозволяють іншим бути самим собою і відбуватися подіям природнім чином.
Відповідно, тривожність та спроба узяти все під свій контроль практично неконтрольовані події, часто призводять до деприсивного стану. Для того, що б цього уникнути, потрібно розширювати коло власних інтересів. Займатися своїм саморозвитком, своєю самореалізацією, піднімати собі самооцінку. Це все можна робити самому, а можна звернутися до фахівця, який допоможе розібратися з цими питаннями набагато швидше, безпечніше та бережно. Бережіть себе, бо ви цього варті.
29 ЛИСТОПАДА 2021 РОКУ
Автор тексту: Наталія Чернявська
Зображення: Recovery Ranch, PSIloveyou